Πραγματοποιήθηκε στις 20/03/2024 διαδικτυακά η πρώτη συνάντηση των μαθητών του τμήματος Δ’1 με τα σχολεία που συνεργαζόμαστε στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής δράσης “Wishing a Rainbow for the World”.

Aνταλλάξαμε χαιρετισμούς στην αγγλική γλώσσα και τραγουδήσαμε σχετικά με το ουράνιο τόξο τραγούδια. Ήταν πρωτόγνωρη εμπειρία για τους μαθητές του συγκεκριμένου τμήματος οι οποίοι ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό.

Ευχαριστούμε θερμά τη συντονίστρια του προγράμματός μας, την κ.Liliana Brites από την Πορτογαλία και όλους τους συνεργάτες μας από την Ιταλία και τη χώρα μας (Κέρκυρα, Αρχαία Ολυμπία, Αίγιο, Βέροια) για τη σημερινή εμπειρία. Θα ακολουθήσουν παρόμοιες διαδικτυακές συναντήσεις των τμημάτων του σχολείου μας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα με τους συνεργάτες μας.

Συμμετέχουσες εκπαιδευτικοί : Όλγα Ξαντινίδου, Μαρία Παλιούρα