Σχολεία από διάφορες περιοχές της χώρας μας (Βέροια, Αίγιο, Αρχαία Ολυμπία, Κέρκυρα) καθώς και της Ιταλίας και της Πορτογαλίας παρουσιάζουν έργα μαθητών τους με κοινό θέμα το ουράνιο τόξο (ποιήματα, εικαστικά έργα, τραγούδια). Οι μαθητές των τμημάτων ΣΤ΄1 και ΣΤ΄2 με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Αγγλικής Γλώσσας κ.Μαρίας Παλιούρα και του δάσκαλου Μουσικής κ.Βασίλη Πετρίδη συμμετέχουν στο κοινό project του έργου eTwinning παρουσιάζοντας 2 τραγούδια.

“Over the Rainbow“ τραγουδούν οι μαθητές του τμήματος ΣΤ‘1 . Οι μαθήτριες Νεφέλη Μερτζιανίδου και Έφη Λιόλιου ερμηνεύουν το σόλο κομμάτι. Συνοδεύει με το γιουκαλίλι ο δάσκαλος Μουσικής κ. Βασίλης Πετρίδης.

“What a wonderful World“  – ένα γνώριμο τραγούδι το οποίο ερμήνευσαν οι μαθητές του ΣΤ‘2 στην αμερικάνικη νοηματική γλώσσα.